E
Ç
H
İ
R
A
T
1960'lar
Kurucumuz Cengiz Ersoy'un Koç Holding'in çeşitli firmalarındaki yöneticilik tecrübesi ile atılan ilk adımlar. Bunu takiben Türkiye'nin ilk televizyon kabinlerini üreten tesisinin kuruluşu. Mobilya üretiminde bant sisteminin getirilmesi ve mobilya üretiminin, Arçelik ana bayiliği alınarak da desteklenmesi.
1970'ler
Öncelikle Akbank, Türk Ticaret Bankası, Emlakbank olmak üzere, bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde tamamlanan şube ve genel müdürlük dekorasyonları ile kurumsallaşmamızın ilk dönemi.
1980'ler
Anonim Şirket olarak onlarca önder sanayi ve ticari kuruluşun tüm ofis mobilyası ihtiyaçlarını karşıladığımız ve "EPAŞ" markasının kurumsal olarak sektörde perçinlendiği dönem.
1990'lar
İTÜ'nün iki fakültesi, Doğuş Okulları ve tüm İstek Vakfı Okullarının komple donanımının yanı sıra birçok farklı konferans salonu dekorasyonu ile eğitim sektörüne de, eğitim mobilyası sanayicisi olarak girdiğimiz dönem. Bunu takiben Antalya ve İstanbul'da birçok tatil köyü ve prestij otel dekorasyonlarını anahtar teslimi tamamlayarak turizm sektöründe hizmet verip, eş zamanlı olarak ihracata da başladığımız dönem.
2000'ler
3000'in üzerinde büyük kurumsal müşteriye ulaştığımız, Metro Grossmarket, Bauhaus, Bouygues gibi uluslararası zincirlere tedarikçi olarak hizmet verdiğimiz, Taisei, Enka, Baytur, Teknik Yapı, Bouygues, Tefken, Gama, Nurol gibi dev inşaat firmalarının donanımlarını gerçekleştirdiğimiz yıllar. Ve böylece hem şantiye mobilyası konusunda, hem de 50'nin üzerinde compact arşiv sistemi kurarak bu konuda da Türkiye'de ilk 5 firma içinde yer aldığımız dönem. Bu dönemde ayrıca ihracatımız, İsviçre'den, KKTC, Romanya, Bulgaristan, Libya, Irak, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan, Rusya Federasyonu, Nahcivan'a kadar genişlemiştir.
2010'lar
Marmaray Projesi'nin tüm şantiyelerini anahtar teslimi kurduğumuz, özellikle inşaat sektörüne şantiye mobilyası ile hızla girdiğimiz, tüm donanımıyla şantiyeler kurarak ihracatımızı Mozambik'ten Kazakistan'a, Ekvator Ginesi'nden Gabon'a, Gana'dan Belçika'ya kadar genişlettiğimiz yıllar.

Ayrıca bu dönemde, 2000 yılından bugüne içinde yer aldığımız internet ortamında, 2012 sonu itibariyle şirketimizi dört ana grupta ziyaretçilerimize açtık.Bunlar, www.epasoffice.com, www.epashoreca.com, www.epasindustrial.com ve www.vadelimobilya.com dur.

EPAŞ, önümüzdeki yıllara bu dört ihtisas web sitesi ile daha da güçlenerek emin adımlarla ilerlemektedir.